Chappie Tarzı Filmler

 Chappie filmini izlediniz ve chappie benzeri film önerileri arıyorsunuz.O zaman doğru yerdesiniz bu yazımızda chappie tarzı yapay zeka robot filmlerini derledik.


1.Ben,Robot

chappie tarzı filmler

Yıllardan 2035'tir.Artık bu yıllarda robotlar her yerde ve insanların vazgeçilmezidir.Tüm insanlar robotlara güvenmektedir.Fakat Spooner isimli dedektif işlenen bir suçun robotların yaptığını düşünmektedir.Film bu olayı araştıran Spooner'ı konu ediniyor.


2.Robocop

Robocop
Alex Murphy isimli polis suçlularla çatıştığı bir çatışmada ağır yaralıdır.Hayatta kalması neredeyse imkansızdır.OmniCorp isimli robot teknoloji şirketi Alex'in bedenini alarak bir ilk yapacaklardır.Yarı insan yarı robot olacak bir şekilde bedeni çelikten yapılmış bir robot ile birleştirilir.


3.Morgan

chappie benzeri filmler

Bir şirketin gizli bir şekilde laboratuar'da yapay dna ile üretilen ve doğaüstü özelliklere sahip olan Morgan çok hızlı bir şekilde gelişmektedir.Morgan konuşmayı 1 ay içerisinde öğrenmiştir.Morgan'ın artık hiç kimseye ihtiyacı yoktur.Fakat bir gün bilim adamını yaralaması sonucu şirket Morgan'ın yaratabileceği potansiyel riskler nedeniyle uzak bir laboratuar'a gönderilmiştir.Filmin konusu bu yapay varlık olan Morgan'ın hayatına son verilip verilmeyeceğini işliyor.


4.Öldür Komutu

chappie tarzı film önerileri

Yapılacak bir deney için icat edilen robotlara zeka takviyesi verilmiş yüksek özellikle eklenmiştir.Bu robotları denemek amacıyla Kaptan Bukes'ın önderlik ettiği ekip bilinmeyen, tüm iletişimin kesildiği ıssız bir adaya gönderilmiştir.Yapılan bu deneyler esnasında robotların kontrolden çıktığı önce askerleri daha sonra da yöneticileri öldürdürdüğü yani bu robotların artık çok tehlikeli olduğu anlaşılmıştır.Artık bu robotların durdurulması gerekmektedir.


5.Pasifik Savaşı

Yapay zeka konulu filmler
Film yer altından çıkan yaratıklara karşı dünyada ki savunma hattı yetersiz kalmasını anlatıyor.Bu canlılar yüzünden insan nesli tükenmeyle karşı karşıyadır.Bu canlılara karşı bir pilot ve stajyeri dünyayı kurtarma görevini üstlenir.Jaeger'ler bu iki pilottan talimat almaktadır.Jaegerler yüksek donanımlara sahip güçlü özelliklere sahip robotlardır.

BUNUNLA İLGİLENEBİLİRSİNİZ =Pasifik Savaşı Benzeri Film Önerileri=


6.Wall-E
chappie benzeri film önerileri
 
Wall-E filminin konusu günümüzden çok uzak bir zamanda geçiyor.Gelecekte insanlar dünyadaki kirlilik sebebiyle dünyayı terk etmiş ve farklı bir gezegende yaşamaya devam etmektedirler.Dünyada ki çöpleri temizleme görevi ise Wall-i isimli robota verilmiştir.Wall-e yıllar boyu yalnız yaşamıştır ancak daha sonra dünyaya gönderilen robot ile yalnızlığı son bulur.

7.Terminatör
yapay zeka konulu filmler

Bir yapay zeka ürünü olan terminatör isimli robot insanlığın büyük bir kısmını yok etmiştir.Bu android robot insanlığın direnişçilerine karşı savaşmaktadır.Terminatör'ün görevi zamanda yolculuk yaparak direnişçilerin başı olan John Connor'un annesini öldürerek hiç doğmamasını sağlamaktır.

Chappie tarzı film önerileri yazımız burada sona eriyor.Sizin de bu listeye eklemek istedikleriniz varsa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski