Yıldızlararası Benzeri Film Önerileri

 Yıldızlararası filmi bir grup astronotun solucan deliğinden geçerek yeni bir gezegen arayışlarını konu edinmektedir.Biz de bu yazımızda uzay yolcuğu konulu uzay temalı film önerilerini düzenledik.


1.Uzay Yolcuları

yıldızlararası benzeri film önerileri

Dünyadan yeni bir gezegene giden Avolon isimli bu uzay gemisindeki insanlar uyutulmuştur.Bu yolculuk 120 yıl sürecektir.Fakat yolculuk sırasında bir göktaşının uzay gemisine çarpması sonucu Preston isimli yolcu 90 yıl önceden uyanır.Preston artık bu süre boyunca gemide tek başınadır.Film Preston'un bu esnada ki yaşamının konu alıyor.


2.Marslı

Yıldızlararası tarzı filmler

Film mars'a yolculuk yapan bir grup astronotu konu alıyor.Mars'ta çıkan şiddetli fırtınada arkadaşlarının öldüğünü sanan diğer astronotlar gezegeni terk ederler.Fakat arkadaşları ölmemiş hala hayattadır.Bu astronot mars'ta artık yalnızdır.Film astronotun hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

BUNUNLA İLGİLENEBİLİRSİNİZ =Marslı Benzeri Film Önerileri=


3.Elysium

yıldızlararası tarzı film önerileri

Film 2153 yılında geçmektedir.Artık insanların arasında zengin-fakir ayrımı çok fazlalaşmıştır öyle ki zenginler elysium adı verilen yeni cennet denilen bir istasyonda kalırken geriye kalan diğer insanlar ise dünyada kendi hallerine bırakılmış bir yandan ölüme terk edilmiştir.Bu insanlar yaşam savaşı vermektedir.


4.Ufuk Faciası

yıldızlararası benzeri filmler

Event Horizon isimli uzay gemisi uzaya araştırma yapmak üzere gönderilmiştir.Fakat uzay gemisi neptün yakınlarında arızalanır ve bir daha event horizon'dan haber alınamaz.Artık bu uzay gemisi kaybolmuştur.Ancak olan bu kadar şeyin ardından tam 7 yıl sonra uzay gemisinden sinyal alınır.Bilim insanları bu uzay gemisinin gidişatını öğrenmek için uzaya yeni bir kurtarma gemisi gönderirler.Film bu ekibin başından geçenleri konu almaktadır.


5.Serenity

bilim kurgu filmleri

Dünya dışına araştırma için gönderilen Serenity isimli uzay gemisinin ekibi uzayda buldukları ve yardıma ihtiyacı olan birini uzay gemisine alırlar.Ancak işler göründüğü gibi değildir.Aldıkları kişinin gerçek yüzü yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.Filmin olay örgüsü burada şekilleniyor.


6.Ay (Moon)

uzay temalı filmler

Sam Bell isimli astronot üç senelik bir sözleşmeyi kabul etmiştir.Sam tam üç sene boyunca Ay'a araştırma yapmaya gönderilmiştir.Sam bu süreç içerisinde yalnız başınadır.Ay'da sessizlik içerisinde kendi günlük hayatını oluşturur.Fakat araştırma sırasında Sam'in başına bazı terslikler gelir.Uydu bağlantısı kopmuş ve tüm iletişimi de kesilmiştir.Film buradan sonra Sam'in tekrar dünyaya dönme uğraşını ve bunun uğruna verdiği savaşı anlatıyor.


7.Apollo 13

uzay yolculuğu filmleri

Film 1970 yılında üç astronotun aya gitme görevlerinde başarısız olmalarını konu alıyor.Astronotlar daha aya gitmeden yolculuk yaptıkları sırasında bazı sıkıntılar çıkmıştır.Astronotlar aya varamamaları bir yana dünyaya gitmeleri de zorlaşmıştır.Artık bu üç astronotun bulundukları apollo 13 içerisinde oksijen,besin ve yakıt ihtiyaçları da onları yaşam savaşı vermeye zorlamaktadır.Üç astronot da aya gidemeden dünyaya geri gelir.


8.Yaratık

ınception benzeri filmler

Nostromo isimli uzay gemisi gerekli görevini tamamlamış dünyaya dönmektedir.Dünyaya yolculukları sırasında bir gezegenden yardım çağrısı alırlar.Bu çağrı sonrası gezegene inen mürettebat burada farklı ve ürkütücü bir yaratık ile karşılaşırlar.


Yıldızlararası benzeri film önerileri yazımız sona erdi.Sizin de bu listeye eklemek istediğiniz film veya dizi var ise yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski