Who Am I Tarzı Hacker Filmleri

Who am i en fazla sevilen hacker filmleri arasında yer alıyor.Who am i 'da Benjamin bir bilgisayar dahisidir.Filmde yeraltında bir hacker grubunun teklifiyle onların arasına katılması ve hayatına bu yönde şekil vermesi bunun üzerine artık illegal işlere karışmasını anlatıyor.Bizde bu yazımızda Who am i Türkçe haliyle Ben Kimim benzeri filmleri derledik.


1.The Great Hack

Who Am I tarzı film önerileri

The Great Hack sosyal medyada kullanıcıların yaptığı her şeyin Cambridge Analytica’nın kullanması bu etkileşimlerle trilyonlarca dolar kazanmasını ele alıyor.2019 yılında Netflix'te yayımlanan belgesel türünde olan film.Dünyaya damgasını vurmuş sosyal medya ağlarından Facebook ve Cambridge Analytica skandalını anlatıyor.

2.Kod Adı Kılıçbalığı

en iyi hacker filmleri

ABD'de uyuşturucuyla alakalı olan Kılıçbalığı isimli operasyon iptal olmuştur.Bu operasyondan kalan 400 milyon dolar ise açıkta kalmıştır.15 sene içerisinde faiziyle 9.5 milyar dolar olmuştur.Bu 9 milyarı almak isteyen hackerlar Shear önderliğinde bu işe girişecektir fakat öncesinde güvenlik kodunu kırmaları gerekecektir. 

3.HACKED

Hacker filmleri izle

Vivek kadınların telefon ve bilgisayarlarına sızan bir hacker'dır.Vivek yan komşusunda oturan kadına aşık olur ve ona da aynı şekilde tüm teknolojileri kullanarak kamera,mikrofonlarına sızar.Ve bu şekilde Sam'in hayatını da mahvetmeye başlar.Vivek'in yaptığı bir hack sonucu Sameera işsiz kalmıştır.Sameera Vivek'i öldürmüştür.Filmin olayı örgüsü bu şekilde şekilleniyor.


4.WARGAMES (Savaş Oyunları)

Oynadığı simülasyon programının bir bilgisayar oyunu olduğu düşünen David,aslında Amerikan Savunma Bakanlığının nükleer savaş için ürettiği bir simlülasyondur.David simülasyonda yaptıklarıyla üçüncü dünya savaşını tetikleyecektir.


5.Mr.Robot

İzlenebilecek hacker filmleri

Mr.Robot bir film olmasa bile listemize aldık.Mr.Robot gerçek hayatta hack araçları, teknolojiyle doğru orantılı şekilde işliyor.Elliot bir siber güvenlik uzmanıdır.Bir yanda siber güvenlik şirketinde şirketlerin güvenliğini sağlarken bir yanda da yeraltı dünyasında kurduğu hacker grubu ile şirketleri hacklemektedir.Mr.Robot izlemeniz gereken hacker dizileri arasında.


BUNUNLA İLGİLENEBİLİRSİNİZ =Mr.Robot Benzeri Dizi veya Film Önerileri=


6.Snowden
Hacker filmleri

Amerikalı bir bilgisayar uzmanı ve eski bir CIA çalışanı olan Snowden, hükümetin tüm e-postalara, kullanıcı hesaplarına,telefon mesajlarına eriştiğini fark eder.Bunun üzerine tüm NSA belgelerini halkla açık bir şekilde ifşa eder.Snowden Amerika'da en çok aranan suçlular arasında olmasına rağmen bir yandan da kahraman ilan edilmiştir.

Listemiz sona erdi bu yazıımızda who am i tarzı hacker film önerilerini derledik bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski