Mr.Robot Tarzı Dizi veya Film Önerileri

  Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen Mr.Robot dizisini bitirdiniz ve Elliot'a veda ettiğiniz için mutsuzsunuz.Dizinin etkisi altında kalmış ve mr robot tarzı filmler veya mr robot benzeri diziler arıyorsunuz.Biz de bu yazımızda mr robot tarzı dizi veya film önerilerini derledik.

mr robot tarzı dizi veya filmler

Öncelikle Filmlerle Başlayalım.

1.WHOAMİ | ben kimim?

Who Am I izle

Bu film size mr.robotu azda olsa anımsatacaktır.Filmi izlerken gerçekten mr.robotu izlermiş gibi hissettim, filmin olay örgüsü çok iyi bir şekilde ilerliyor ve siz de kendinizi film içinde buluyorsunuz.Şimdi filmden size kısaca bahsedelim.

Benjamin genç birisi olarak bilgisayar dahisidir. Almanya'da herkes tarafından bilinen bu kişi kendisine daha ileri bir hedef koyarak dünya çapında bir kişi olmayı hayal etmektedir. Benjamin'in hayatı, yeraltındaki bir hacker grubu onu aralarına çağırınca bu olağanüstü tehlikeli teklifi kabul ettiğinde tamamen değişecektir.


BUNUNLA İLGİLENEBİLİRSİNİZ =Who Am I Tarzı Hacker Filmleri=


2.Sneakers | Şifreciler

mr robot tarzı diziler

Bu filmdeki hacker grubu ise size Mr.Robot dizisindeki Elliot'un kurduğu hacker grubu fsociety'e benzetebilirsiniz.Yani bu da size mr.robotu anımsatacaktır.Şimdi filmden size kısaca bahsedelim.

Bilgisayar ustası Martin Bishop, aralarında eski bir CIA temsilcisi, bir teknolojiuzmanı, genç bir dahi ve kör bir ses uzmanı olan bir ekibin başındadır.Bu grup, kuruluşların güvenlik çerçevelerini test etmek için rutin olarak kullanılan bir grup hackerdır. Yine de, bir noktada, Bishop'un geçmişinden bir yönetim görevlisi onu zorla alır ve gruba şaşırtıcı bir kara kutu alma yetkisi verir.

3.İnternetin Öz Evladı Aaron Swartz

mr robot benzeri diziler

Bu sefer önerdiğimiz film ise tamamen gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor.Aaron Swartz tam anlamıyla bir bilgisayar uzmanı ve kendisi redditin kurucularından biri miti bile hackleyen swartz'ın hikayesini bu filmde izleyebilirsiniz.

Swartz, web'in özgür olması gerektiğini savunan ve bunun için bir sürü ceza alan biri. Swartz, ilk başarısını, sadece 13 yaşındayken PC'lerdeki çalışmasından sonra aldı. Ayrıca şu anda kullanılan rss'nin geliştirilmesinde önemli bir rol üstlenmiştir. Her halükarda, web fırsatı uğruna bireylere verilmemesi gereken birkaç makaleyi paylaştığı için para cezasına çarptırıldı. Swartz Reddit sitesinin yazarıdır. Film, Swartz'ın bilgisayarla tanıştığı andan itibaren biyografisini anlatıyor.


4.DARK WEB | KARANLIK WEB

Deeb web,karanlık web

Düşük bütçeli ama oldukça iyi bir film.Burada Mr.Robot'taki deeb web sahnelerini daha ayrıntılı olarak izleyeceksiniz.

20'li yaşlarındaki Matias, günün birinde bir internet kafede sahipsiz bir laptop bulur. Kayıp eşya kutusundaki bilgisayar 3 gündür oradadır. Sahibinin artık bilgisayarı ihtiyacı olmadığı sonucuna varan Matias PC' yi evine götürür. Bilgisayarı açıp incelediğinde ise gizli dosyalara rastlar. Karanlık dolu sırlar artık aralanmıştır...

Şimdi Dizilere Geçelim.

5.The IT Crowd


The it crowd filmi izle

Dizi, bir İngiliz kuruluşu olan Reynholm Industries'in bodrum IT bölümünde gerçekleşir. IT bölümünde çalışan Roy ve Moss, PC'lere verilen asosyal karakterlerdir. Bu ikisinin olağan bileşeni, organizasyonun üst katlarında mükemmel ve parlak işyerlerinde çalışan temsilcileri küçümsemeleri.Departmanın başına PC'nin B'sini anlamayan bir yönetici olan Jen'in gelmesi ise Roy ve Moss'un iyice keyfini kaçırır. Ama daha sonraları bunu eğlenceye dönüştürmelerini bilirler.

6.Chuck
mr robot tarzı dizi önerileri

Zachary Levi'nin canlandırdığı "bilgisayar meraklısıChuck, bilgisayarına bir mesaj açtığı anda, devletin tüm sırları birdenbire zihnine yüklenir. Chuck, er ya da geç kıdemli uzman John Casey ve yeni suç ortağı Sarah tarafından, PC araştırmacısındaki pozisyonu ile Ulusal Güvenlik yükümlülükleri arasında gidip gelerek ikili bir varoluşa sahip olmak için kısıtlanır. Ortada Chuck, bir yandan John çekiştirecek, diğer yandan Sarah. Dünya çapında korku temelli zalimler ve karşı çıkacakları profesyonel katiller, işletmenin krem ​​tabakasını çerçeveleyecek.

7.Silicon Valley | Silikon Vadisi
mr robot benzeri filmler

Silikon Vadisi, HBO'nun yeni kara mizah komedisi; Düşünceli asosyal yazılım mühendisi Richard ve Silikon Vadisi'nde çalışan beş arkadaşının hikayesini anlatıyor. İlk sahne 6 Nisan Pazar gecesi kalabalıkla buluştu. Canlı aranjman King of the Hill'in yapımcısı olarak adlandırılan yapımcı Mike Judge tarafından onaylanan yaratım, yenilikteki bireylerin bireysel olarak hangi tavırları sergilediğini gösteren vakalar. ilerleme kaydetmek için dünya deneyimi! 

8.Black Mirror
Black mirror filmi izle

Dizinin her bölümü birbirinden bağımsız Mr.Robot'a konu olarak benziyor ve dizi teknolojinin insan hayatı üstündeki etkilerini anlatıyor.

Black Mirror, 4 Aralık'ta British Channel 4'te yayına başladı ve 3 otonom kısa filmi olduğu için 3 hafta içinde bitti. Öyle ki her birinin çeşitli yazarları, yönetmen ve oyuncuları var. Ek olarak, uzunlukları bile benzersizdir. Üçlemenin ortak paydası, hayatımızı kolaylaştırmak için güvenilen teknolojinin bizi avucumuza alma şekli ve sosyal yaşantımızı nasıl alt üst ettiğidir.

Ve yazımızın sonuna geldik bu yazımızda mr robot tarzı dizileri,mr robot tarzı filmleri,netflix hacker dizileri başlıklı konuları işledik bir sonraki yazıda görüşmek üzere!!

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski