Marslı Benzeri Film Önerileri

Bilim kurgu filmleri arasında en sevilen filmlerden biri de Marslı.Film mars'ta araştırma yapan astronotları ve çıkan şiddetli fırtınada astronot arkadaşının öldüğünü sanmaları üzerine gezegeni terk etmelerini ancak sorun şu ki astronot ölmemiş ve hayattadır aynı zamanda Mars gezegeninde tek başına.Film bu astronotun hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.


1.UZAYDAN GELEN FIRTINA


Marslı benzeri filmler

Dünya'da zorlu iklim koşullarının yaşanması sonucu dünyanın önde gelenleri iklim kontrolü için hava koşullarını kontrol eden bir uydu sistemi yaparlar.Bu uydu sistemi bozulur ve iklim koşulları dünyayı tehdit etmeye başlar.Sistemi düzeltmek için astronot görevlendirilir.Bu filmde astronotun nasıl zamanla yarıştığını izleyeceksiniz.

2.YILDIZLARA DOĞRU

uzay filmleri

Uzun zaman önce uzayda araştırma yapması için giden bir astronotun babası uzay yolculuğu esnasında kaybolmuş ve bir daha geri dönmemiştir.Astronot Roy babasını bulabilmek için ve kendisine verilen görevi tamamlamak için güneş sisteminin dışına çıkar.Bu yolculuk sırasında farklı gizemleri de çözmeyi başarır.


3.HAYAT (LİFE)

Uzayla alakalı filmler

Uluslararası uzay istasyonunda görev yapan 6 kişi, Mars'tan getirilen bir bulguda marsta yaşam olduğuna dair kanıt bulurlar.Bu kanıt uzayda yaşam olduğuna dair önemli ve büyük bir keşif olacaktır.Ancak keşfettikleri tek hücreli canlı oldukça zeki ve bir o kadar da dost canlısı olmayan bir yaşam formudur.


4.Apollo 13

Marslı tarzı film önerileri

Apollo 13 filmi 1970 yılında aya gitme girişiminde bulunan üç astronotun başarısız aya gitme girişimini anlatıyor.Bu üç astronot aya henüz gitmeden yolculuk esnasında hiç beklenmedik şeylerle karşılaşırlar ve dünyaya gitmeleri de bir o kadar zor olmuştur.Astronotlar artık yaşam savaşı verirler,oksijen ,yakıt sorunları da beraberinde getirir.Üç astronot henüz aya ayak basamadan dünyaya geri dönmüştür.


5.YERÇEKİMİ (GRAVİTY)

uzayla alakalı filmler

Uzay yolculuğu esnasında hasar gören uzay gemileri astronotları uzayda mahsur bırakmıştır.Artık hayatta kalmak için çalışacaklardır.Gravity filminin yönetmeni film için 3.5 ay uzayda beklediklerini söyledi.Uzaya gitmeden önce de eğitim aldıklarını..gerçekten emek verilmiş bir film.


6.Uzay Yolcuları (Passengers)

Bilim kurgu filmleri

Dünyadan yola çıkan ve farklı bir yeni bir yaşam sunan gezegene gitmek için Avolon isminde uzay gemisinde yolculuk yapacak insanlar yüz yirmi yıl sürecek bu yolculuk için uyutulmuştur.Bu yolculuğun otuzuncu yılında bir göktaşı uzay gemisine çarpar ve hasar verir.Bu hasar sonucu Preston isimli yolcu doksan yıl önceden uyanır ve bu devasa boyuttaki uzay gemisinde artık yalnızdır.Film Preston'un bu süreç içerisinde ki yaşamını anlatıyor.

7.YILDIZLARARASI (INTERSTELLAR)

uzay temalı filmler

Yıldızlararasında yeni bir araştırma yapmak için gönderilen astronotların solucan deliğinden geçmesini ve yeni bir yaşam yeri arayışlarını anlatıyor. Gittikleri yerde kısa bir süre geçirmelerine rağmen dünyada uzun yıllar geçmiştir.Yıldızlararası marslıya benzer film önerilerimiz arasında.


Marslıya benzer film önerileri listemiz burada sona eriyor.Listemize bilim kurgu filmleri ve uzay temalı filmler yer alıyordu.Siz de beğenerek izlediğiniz filmleri aşağıda yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski