Kesinlikle İzlemeniz Gereken 20 Dizi veya Film Önerileri

Dizi izlemek vaktimizi geçirecek en iyi seçeneklerden.Bu yazımızda 20 farklı dizi ve film önerileri derledik.

1.Game Of Thrones

merlin tarzı filmler

The Last Kingdom 9.yüzyıl İngiltere'de Viking ve Saksonlar arasında geçen savaşları, Uthred'in hikayesini anlatan aksiyon,dram,tarihi türünde bir dizi.

Uthred'in babası savaşta ölmüştür o da köle olarak Paganların yaşadığı yere götürülür orada çocukluğunu vikinglerin yanında geçiren ve Sakson olan Uthred'in doğuştan gelen hakkını araması anlatılıyor. 4. Hırsızlar Şehri

la casa de papel benzeri filmler

Hırsızlar Şehri, Chuck Hogan'ın 2004 yapımı Prince of Thieves romanından uyarlanmıştır, Ben Affleck'in yazdığı, yönettiği ve oynadığı 2010 tarihli Amerikan polisiye gerilim filmi.

Bu filmde banka soygununda Dough MacRay banka soygunları yapan grubun başında liderdir. Yapacakları en büyük hırsızlık görevinde  banka müdiresi Claire Keesey’i rehin alır. Bir süre sonra bu kadına karşı bazı hisler duymaya başlar ve olay buna göre şekillenir.


5.Baby Drive(tam gaz)

la casa de papel benzeri filmler

Yazarlığını ve yönetmenliğini Edgar wrigth'ın yaptığı 17 mart 2017'de gösterime giren aksiyon ve komedi filmi.Filmin başrollerinde  Ansel Elgort,Lily Hames,Kevin Spacey gibi isimler var.


Filmde mükemmel bir araba sürme yeteneği olan Baby(Ansel Elgort) soygunları planlayan bir Doc için şoförlük yapmaktadır.Daha sonradan Baby bir garsona aşık olur ve hayatını suç dünyasından uzak bir şekilde yaşamak isteyecektir.


6.Fantastik Canavarlar

harry potter benzeri filmler

Fantastik canavarların bu zamana kadar 2 filmi sinemada gösterime girdi bu filmlerde konu ve içerik olarak Harry Potter serisine benziyor.Serinin üçüncü filmi olacak "Fantastik Canavarlar Dumbledore'un Sırları" filmi ise Harry Potter maceralarının öncesini konu edinecek şu an içeriği hakkında pek bir fikrimiz yok çünkü film 15 nisan 2022 günü ilk gösterimine girecek

Yönetmen koltuğunda David Yates'in oturduğu ve J.K.Rowling ve Steve Kloves'in kaleme aldığı oyuncu kadrosunda Eddie Redmayne, Jude Law ve Mads Mikkelsen gibi isimlerin bulunuyor.

7.Den of Thieves(Suç Takımı)

soygun filmleri

Yazarlığını ve yönetmenliğini "Christian Gudegast" yapan, aksiyon,banka soygunu filmidir.Başrollerinde Gerard Butler, Pablo Schreiber, Mo McRae ve Max Holloway gibi isimler var.

Suç takımı filminde her gün dolaşımdan gelen parayı alan amerikan merkez bankasını soymayı planlayan bir çete karşılarında ise deneyimli ve cesaretli bir polis ekibi.Bu çete imkansız,zorlu bir soyguna kalkışırlar.


8.Kasırga Soygunu

la casa de papel tarzı dizi ve filmler

Scott Windhauser, Jeff Dixon'un yazdığı ve hızlı ve öfkelinin yönetmeni olan Rob Cohen'in yönettiği filmde Tobby Kebbell, Maggie GraceRyan Kwanten gibi isimler yer alıyor.

Kasırga tehlikesi altında bir soygun çetesi bu kasırgayı fırsata çevirmek isterler,çok iyi hazırladıkları plan sayesinde 600 milyon dolar çalmayı başarırlar fakat kasırga daha güçlü bir fırtınaya dönüşmesiyle hazırladıkları plan terse döner, filmin olay örgüsü bu yönde gelişiyor.


9.İçerideki Adam

banka soygunu dizileri

Inside man veya içerideki adam Russel Gerwitz'in yazdığı ve Spike Lee'nin yönettiği içerideki adam filminin başrollerinde Denzel WashingtonClive OwenChiwetel Ejiofor bulunuyor.

Hapiste yatan bir adamın planladığı soygun planı ilk başta sadece basit bir hırsızlıkmış gibi gözüküyor fakat soygun ilerledikçe dedektifler aslına bu planın yalnızca bankayı soymak olmadığını farkediyor, filmi izlerken kendinizi soygunda hissedeceksiniz.


10.İtalyan İşi

banka soygunu dizi ve filmler


Peter Collinson'un yönettiği ve başrollerini Mark Wahlberg, Charlize Theron, Jason Statham ve Edward Norton üstlendiği 2003'te ilk gösterimine giren aksiyon-macera yapımı bir banka soygunu filmi.

İtalya'da lider unvanlı hırsız John son bir soygunla hırsızlık işlerine son vermek ister kızı Stella'yı arar bu işin son olacağını söyler ve eski dost oldukları hırsızlıkta üstad denilebilecek nitelikte olan Charlie'yle bu işte birleşirler Los Angeles'ta trafiği sıkışıklığı oluşturup soygun yapmak isteyen bu çetenin ,planıyla soygun girişimini heyecanla izleyeceksiniz.

11.Yalan Dolan
la casa de papel benzeri diziler

Bu sefer önerdiğimiz banka soygunu filmleri arasında ise Türk filmi yer alıyor. Michael Şahin Derun'un yönettiği 2019'da ilk gösterime giren komedi türü olan filmin başrollerini Şafak Sezer, Çetin Altay, Burcu Binici paylaşıyor.

Şirketin yöneticisi olan Kablo'nun(Şafak Sezer) tüm mal varlığı hackerlar tarafından çalınır.Film bunun üzerine birleşen ve sisteme karşı olan 6 arkadaşın kusursuz bir banka soygunu planlamasını konu ediniyor.La casa de Papel'in Türk versiyonu diyebileceğiniz filmin olay örgüsü çok iyi bir şekilde ilerliyor.


12.Hobbit

yüzüklerin efendisi tarzı filmler

Peter Jackson'un yönettiği, J.R.R Tolkien'ın senaristliğini üstlendiği, Ian McKellenMartin FreemanRichard Armitage gibi oyuncuların bulunduğu hobbit üç filmden oluşuyor ve ilk gösterimine 2012 yılında girdi.

Bilbo The Shire'da yaşarken bir gün büyücü Gandalf bir anda ortaya çıkar ve Bilbo kendisini Thorin'in lideri olduğu 13 cücelik bir grupta buluverir. Kayıp Cüce Krallığı’nı geri almak için yola çıktıkları bu savaşta Orklar, öldürücü Warglar, Dev Örümcekler ve Büyücülerle savaşacaklar.

13.Alis Harikalar Diyarında

Harry potter tarzı film önerileri


Alis Harikalar Diyarında,Tim Burton'un yönetmen koltuğunda oturduğu ve Lewis Caroll'un kaleme aldığı filmin başrollerini :Johnny DeppMia WasikowskaMichael Sheen paylaşıyor.

Bir çocuk kitabından uyarlanan yapım 17 yaşındaki bir kız olan Alice'in beyaz bir tavşanı takip ederek harikalar diyarına gitmesiyle başlıyor.

14.Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları

harry potter benzeri filmler

Bayan Peregrine'nin küçük çocuğu Jacob bazı ipuçları bulur bunların 
peşinde  giderek bir adaya gider ve bu adada bir evin kalıntılarını bulur.Bu evin sıradışı olduğunu keşfeder ve olay akışı burada başlar.

Başrolleri Eva Green, Asa Butterfield, Samuel L. Jackson, Judi Dench üstlendiği filmde yönetmen koltuğunda Tim Burton oturuyor senaristler ise Jane Goldman ve Ransom Riggs.

15.Narnia Günlükleri

harry potter tarzı diziler


Bu film serisi kitaptan filme uyarlanmış,birçok dile çevrilmiş ve satılmış , by fantastik film serisinin filminin yönetmen koltuğunda Şrek'in yönetmeni Andrew Adamson oturuyor.

Lucy kendisini Narnia topraklarına götürecek bir kıyafet dolabı keşfeder.Tüm çocukların bu kıyafet dolabından geçmesiyle çok farklı bir dünyanın içine girmiş olurlar.Bulundukları Narnia'da Aslan'ı bulmaları ve cadıyı etkisiz hale getirmeleri gerekmektedir.16.Doctor Who

Merlin benzeri filmler

1963 yılından beridir BBC'de yayımlanan dizi de doktor olarak bilinen fakat dünya dışı bir canlının yaptığı zaman yolculuklarını, uzayda ve dünyada yaşadığı maceraları anlatan daha çok bilim-kurgu tarzı bir dizi.Sıradışılık ve doğaüstü güçler bakımından Merlin'e benzeteceğiniz diziler arasında.

17.The Shannara

Merlin tarzı diziler

Dünya'daki medeniyet yok olduktan çok sonra sürgün edilmiş şeytanların dünyayı tehdidini durdurmak için mücadeleye giren 3 genci anlatıyor.

Terry Brooks, Miles Millar, Alfred Gough tarafından kaleme alınan fantastik ve drama türünde bir televizyon dizisidir.

18.The Tudors

Merlin tarzı dizi önerileri

Michael Hirst tarafından yaratılan dizinin oyuncuları arasında Jonathan Rhys-Meyers,Henry Cavill, Tamzin Merchant, bulunan dizi tarihi ve dram türünde.

Dizi ingiltere tarihine adını yazdıran VIII adını yazdıran Henry'nin hayatını evliliğini, entrikalarını, iktidarını, politik çekişmelerini ve çalkantılı İngiltere sarayını anlatmaktadır.

19.Legend of the Seeker(Arayıcının Efsanesi)

Merlin tarzı dizi veya filmler

Legend of the Seeker ya da Arayıcının efsanesi Terry Goodking tarafından kaleme alınmış,Stephen Tolkin,Kenneth Biller tarafından yaratılan dizide Craig Horner,Bridget Regan,Bruce Spence başrolleri paylaşıyor.

Dizi 23 yıl önce büyük bir kahinin ölüm döşeğindeyken söylediği kehanetle başlar, kahin ölmeden önce bir kurtarıcının gerçek arayıcının sıkıntı ve ızdırap zamanlarında ortaya çıkacak bir kahramandır.Aynı zamanda bu kahraman kötü lord Darken Rahl'ı da öldürecektir.Bu kehanet üzerine Darken Rahl bulunduğu yerdeki tüm yeni doğmuş erkek çocukları öldürtür.Fakat Zeddicus arayıcıyı çoktan kaçırmıştır bile.

20.Reign

Merline benzer dizi önerileri


Dizi yeni çağı konu alan daha çok romantik ve tarihi drama ağır basan türde bir televizyon dizisidir.Dizide Fransa Kralıyla İskoçya Kraliçesinin aşkını evlenme uğraşı anlatılıyor.Laurie McCarthy, Stephanie Sengupta tarafından yaratılan ve başrollerini  

Evet listemiz burada sona eriyor bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski