En İyi Bilim Kurgu Film Önerileri 2022

Bugün film önerimizin konusu bilim kurgu.Bilim kurgu tarzı filmler de uzay,gelecek dünya dışı yaşamla alakalı bilime dayalı konular bulunuyor.Hemen başlayalım.

bilim kurgu film önerileri

1.YILDIZLARARASI (INTERSTELLAR)

Bilim kurgu filmleri

Filmde yeni bir yaşam arayışında olan astronotlar bir solucan deliğinden geçerler gittikleri yerde kısa bir süre geçirmelerine rağmen dünyada uzun yıllar geçmiştir.Yıldızlararası izleyebileceğiniz en iyi bilim kurgu filmleri arasında.


2.YERÇEKİMİ (GRAVİTY)

uzayla alakalı filmler

Gittikleri yere varamadan uzay gemileri hasar gören astronotlar uzayda mahsur kalmışlardır.Artık hayatta kalmak için çalışacaklardır.Gravity bilim kurgu film listemizde 2.sırada.


3.MARSLI (THE MARTİAN)

marslı filmi izle

Mars'a araştırma için giden astronotlar, bir fırtınada arkadaşlarını öldü sanırlar ve gezegeni terk ederler.Fakat arkadaşı hayattadır ve Mars gezegeninde tek başınadır.Dünyaya yaşadığına dair sinyal gönderir ve artık burada hayatta kalma mücadelesi verir.Ekip arkadaşları onu almak için geri gelecektir.


BUNUNLA İLGİLENEBİLİRSİNİZ =Marslı Benzeri Film Önerileri=

4.LOST IN SPACE

en iyi bilim kurgu filmleri

Uzayda daha iyi bir gezegende yaşamak için eğitimler ve sınavlardan geçen Robinson ailesi, uzayda farklı bir gezegende yaşamak için yola çıkarlar fakat uzay yolculuğunda beklenmeyen bir aksaklık sonucu uzay gemisi gideceği rotayı kaybeder ve bilinmeyen bir gezegene mecburi iniş yaparlar.İndikleri gezegen insan yaşamına elverişsiz bir gezegendir, burada uzun bir süre kalamazlar, buradan nasıl gidebileceklerini düşünen Robinson ailesi hayatta kalmak için mücadele ederler.


5.CHAPPİE

en fazla izlenen bilim kurgu filmleri

Programcı olan Deon robot polislerden birini alıp programlar.Yoğun uğraş vererek yaptığı yapay zeka başarılı olmuştur.Artık bu robotta tıpkı bir insan gibi hisleri olacak ve düşünebilecektir.Robot Chappie insanlık için bir tehdit olarak görülür.Chappie'de izleyebileceğiniz en iyi bilim kurgu filmleri arasında.


6.YILDIZLARA DOĞRU

uzay filmleri

Uzun bir süre önce uzay araştırması için görevlendirilen astronot Roy'un babası uzay yolculuğu esnasında kaybolmuş ve bir daha geri dönmemiştir.Astronot Roy babasını bulabilmek için ve kendisine berilen görevi tamamlamak için güneş sisteminin dışına çıkar.Bu yolculuk sırasında farklı gizemleri de çözmeyi başarır.


Evet bilim kurgu filmleri önerdiğimiz listemiz burada sona eriyor.Siz bu liste içerisine hangisini koymak isterdiniz yorumlarda belirtin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski