Yüzüklerin Efendisi Benzeri Film Önerileri

 Eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen J.R.R Tolkin tarafından roman olarak yazılan ve filmin Peter Jackson'ın yönetmenliği üstlendiği, yüzüklerin efendisini çok sevdiniz ve yüzüklerin efendisi benzeri filmler ya da yüzüklerin efendisi tarzı filmler arıyorsunuz.Yüzüklerin efendisi film türü olan "fantastik ve macera" türlerine benzer filmleri bu yazımızda derledik. 


1.HOBBİT

Hobbit filmi fotoğrafları

Bilbo, The Shire'ın sakin Hobbit topraklarında yaşarken, büyücü Gandalf hiçbir yerden ortaya çıkmaz ve kahramanımız Bilbo, inanılmaz savaşçı Thorin'in sürdüğü 13 ufak tefek küre savaşçısından oluşan bir toplantıda sona erer. Erebor'un kayıp Cüce Krallığını kurtarmak için Dragon Smaug'dan yaptığı bu gezide, korkunç Goblinler, Orklar, cellat Warglar, Dev Örümcekler ve Sihirbazlarla dolu birbirlerine çarpacaklar ...


2.ÖLÜMCÜL MAKİNELER

yüzüklerin efendisi tarzı filmler

Ölümcül Makineler, inanılmaz bir yok olmanın ardından oluşturulan yeni düzende hayatta kalmayan çalışan kişilerin hikayesini anlatıyor. İlerlemeyi mahveden inanılmaz felaketin üzerinden uzun bir zaman geçti. Artık hiçbir şey eşdeğer değil. Bireyler kendileri için başka bir yaşam tarzı oluşturdular. Dünya üzerinde hareket eden devasa kentsel alanlar dünyayı dolaşır ve daha mütevazı kasabaları acımasızca yağmalar. Tom Natsworthy, dolaşan devasa kentsel alanlardan biri olan Londra'nın alt sınıfındandır. Tehlikeli kanun kaçağı Hester Shaw'u deneyimleyen Tom Natsworthy, dayanmak için savaşmak zorundadır. Bu iki farklı birey, hayatlarını değiştiren bir ortaklık kurar. Yolları ürkütücü olan bu çiftin imkansız organizasyonu, dünyanın önceden belirlenmesini değiştirecek.


3.TOLKIEN

yüzüklerin efendisi benzeri filmler

Tolkien, Yüzüklerin Efendisi filminin yazarı J.R.R Tolkien'in hayatını anlatan film, Hobbit, Silmarillion, Hurin Çocukları ve daha çok bilim dünyasına yaptığı önemli çalışmalarla tanınır J.R.R. Tolkien'in hayatıyla ilgili. Film, İngiliz denemeci, sanatçı, filolog ve öğretmen akademisyen JRR Tolkien'in gençliğinden hayatının sonraki dönemlerine kadar uzanıyor. Tolkien'in arkadaşlık ve aşk bulma hikayesi anlatılırken, Tolkien'in Birinci Dünya Savaşı sırasındaki karşılaşmalarına atıfta bulunulur.


4.HARRY POTTER

yüzüklerin efendisi tarzı dizi veya filmler

Harry Potter'ın ailesi Lord Voldemort tarafından öldürülmüştür.Harry ailesi olmayınca teyzesinin yanında kalmak zorundadır.Daha sonra Harry Hogwarts büyücülük okuluna davet edilir.Harry Potter gün geçtikçe ailesinin nasıl öldüğünü araştırmaya ve bunu kimlerin yaptığını öğrenmeye başlar.Artık Harry'nin amacı Voldemort'tan intikam almaktır.


5.NARNİA GÜNLÜKLERİ

fantastik filmler

Pevensie ailesi savaş nedeniyle güvenilmez oldukları milletini boşalttığı noktada, karşılaşacakları deneyimden habersizdiler. Dört kardeş bir eğitimciyle yaşamaya başlar. Sonra, kaçak yolcuları oynayan en genç kız kardeş Lucy, onu Narnia topraklarına götüren bir depo bulur. Kar altındaki Narnia, tuhaf ancak yeni hayvanlarla doludur. Aynı şekilde Beyaz Cadı Jadis tarafından da görülür. Ailenin tüm yavrularının bu depodan geçtiği noktada, içlerinde bambaşka bir dünya yaratılır. Yaratıkların konuştuğu bu varoluşun lideri Aslan'ı keşfetmeleri ve Cadı'yı öldürmeleri gerekiyor. 


6.STARWARS

hobbit tarzı filmler

Sakin bir gezegen olan Naboo, büyük yürekli genç Kraliçe Amidala tarafından yönetiliyor. Gizemli Sith Lord ve kahramanı Darth Maul'un piyonu olan Ticaret Federasyonu, Amidala'yı uyum bozucu etkinliklerle ve değişim stratejileri için gereksiz yere sıkıştırıyor. Jedi şövalyesi Qui-Gon Jinn ve destekçisi Obi-Wan Kenobi, araştırması için Naboo'dan gönderilir.


Jedi'lar gelişen numarayı araştırırken 9 yaşındaki Anakin ile tanışırlar. Genç adamın mekanik konusunda inanılmaz bir yeteneği ve sinsi bir ruhu var. Jar Binks adlı konuşkan ve kurbağa benzeri hayvanın arkadaşlığını alarak büyüyen bu uyumsuz buluşma, Federasyon'un otomatik ordularına karşı Amida'ya yardım etmek için acele ederken Darth Maul ile yüzleşmelidir. Kozmik sistemde bir şeyler sürekli değişmeye başladı ...


7.HELLBOY

Epik fantastik filmler

İnsanların evreni ile inanılmaz hayvanlarla dolu bir dünya arasında sıkışan film, Hellboy'un hangi tarafta yer aldığını keşfetmeye çalışırken, Kral Arthur'un saatinde yaşayan ve Merlin'in güçlerini ele geçiren sinsi büyücü Nimue, zorlamaya güveniyor. misilleme yapmak için insanlığa karşı savaşı durdurmak. alarak.


Yüzüklerin efendisine benzer filmlerimizin listesi buraya kadardı sizde fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski