The Mentalist Tarzı Dizi Önerileri

Dizinin başkahramanı Patrick Jane medyumluk yaparak geçimini sürdürmektedir.Medyumluk yaparken televizyona çıkmasıyla Red John isimli bir katil hakkında konuşmaları sonucunda Jane'nin hayatı tamamen değişecektir.Artık Red John'u bulmak için FBI'da danışman olarak çalışmaktadır.


zeki dedektiflik dizileri netflix

Bugün de yazımızda The Mentalist tarzı polisiye,dedektiflik temalı dizileri derledik.


1.The Blacklist

the mentalist benzeri diziler

Evet ilk sıramızda amerikan yapımı bir suç dizisi var.Dizinin konusu Raymond Reddington isimli dünyanın en fazla aranan suçlusu etrafında dönüyor.Raymond gönüllü olarak kendisi FBI'a teslim olur.Raymond FBI'ın listesinde yer alan diğer azılı suçluları yakalatmak için FBI'a özgürlüğü karşısında bu teklifi sunar.

2.Dexter

Dedektif dizileri

Delirtici düşlerin Dexter'ı kitabından uyarlanan Dexter dizisi James Manos JR. tarafından yaratılan Amerikan televizyon dizisidir.

Dexter Miami'de cinayetleri araştıran bir kan analisti fakat aynı zamanda o bir seri katil.Sabahları cinayet çözen akşamları ise cinayet işleyen Dexter sevimli iyi bir insan görünümlü ancak tam bir şeytani insan yapısına sahip bir kişiliğe sahip Dexter dizisi tam bir gizem ve suç dizisi.

3.Kanıt

The mentalist benzeri diziler

Bu sefer önerdiğimiz dizi bir Türk dizisi hemen önyargıya kapılıp bu diziyi geçmeyin çünkü gerçekten kaliteli ve the mentalist'e benzeyen diziler arasında yer alıyor.

İstanbul'da bir cinayet masasında çalışan Başkomiser Orhan ve Selim her bölümde farklı senaryolarla değişik tarzda cinayetleri çözen polislerdir.Gerçek hayat hikayelerinden uyarlanan Kanıt dizisi mükemmel bir polisiye dizisi.

4.Galip Derviş

Polisiye Diziler

Evet yine bir Türk dizisi ancak Galip Derviş ABD yapımı bir dizi olan Monk'tan uyarlanma bir dizi.

Birçok takıntısı fobisi olan ve obsesif kompulsif kişilik bozukluğu bulunan Galip Derviş, çok zeki bir adamdır yardımcısı.Her bölümde farklı olayları,cinayetleri işeyen dizi de başkomiser İzzet ile çalışan Galip Derviş çözülemeyen her cinayette sanki bir Sherlock Holmes gibi dedektiflik yaparak dehasıyla dikkatı ve zekasıyla cinayetleri çözüme kavuşturuyor.Eğer dizinin yabancı versiyonunu izlemek isterseniz Monk'u da izleyebilirsiniz.

5.Sherlock

the mentalist tarzı dizi önerileri

Sherlock dizisi Sherlock Holmes romanından uyarlanan Birleşik Krallık yapımı bir dedektiflik dizisidir.

Sherlock Holmes tıpkı romanda olduğu gibi yardımcısı Watson ile polise yardım ederek cinayetleri çözen bu ikilinin yanı sıra yine romanda olduğu gibi Sherlock'un en büyük düşmanı Moriarty'dir.Günümüz Londra'sında çekilen dizi dedektif dizileri listemizde 5.sırada.

6.Marcella

Zeki dedektiflik dizileri netflix

Marcella Hans Rosenfeldt'in kaleme aldığı ve yönettiği bir televizyon dizisi.Marcella'yı hayata bağlayan tek şey aşkıydı fakat kocası ile ayrılınca hayatı darmadağın olur.Bu olay Marcella'nın hayatını tamamen değiştirecektir.Artık hayata bağlayan bir kocası olmadığına göre artık yapacak tek işi vardır,uzun zaman önce bırakmış olduğu cinayet masası, artık tek işi cinayet çözmektir.Diziyi netflix'te bulabilirsiniz.


Listemiz burada sona eriyor.Bu yazımızda zeki dedektiflik dizileri netflix,polisiye dizi önerilerini,the mentalist tarzı dizi önerileri başlıklı konuları derledik.Hangi diziyi izlemiştiniz veya hangisini beğendiniz ve başlayacaksınız yorumlarda belirtin.

Hadi yorum yaz!

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski