Teen Wolf Tarzı Dizi Önerileri

 Jeff Davis tarafından yaratılan ABD yapımı fantastik bir gençlik dizisidir.Liseli bir gencin kurt tarafından ısırılmasıyla kurt adama dönüşmesini ve hayatının bu yönde şekillenmesini anlatan bir dizi.Biz de bu yazımızda Teen Wolf ya da Genç Kurt tarzı gençlik dizileri,lise gençlik dizileri gibi temalara uygun dizileri derledik.

Teen wolf tarzı dizi önerileri


1.Bitten

teen wolf tarzı diziler

Daegan Fryklind tarafından yaratıldı.Laura Vandervoort,Greyston Holt,Greg Bryk ise başrolleri paylaştığı Kanadalı bir televizyon dizisidir.

Aslında sadece normal bir insan olan Elena bir Kurt adamın onu ısırması ve onun da dişi kurda dönüşmesiyle o artık bir dişi kurt olacaktır.Elena artık hayatının geri kalanını kurt sürüsü ile geçirecektir.Elena türün tek dişisi olarak insanlar ve kurt adamlar arasında hayatını devam ettirmeye çalışır.2.Wolf Blood

Teen Wolf Benzeri Diziler

Debbie Moon'un yarattığı başrolleri ise Aimee Kelly, Bobby Lockwood, Kedar Williams-Stirling'in başrolleri paylaştığı dizi wolfbloods olarak bilinen türlerin hayatlarının etrafında dönen Wolf Blood gençlik dizileri arasında.

Wolf Blood daha çok doğaüstü güçlere sahip bir genç kızın etrafında dönüyor.Stoneybridge'deki tek kurt Rhydian ailelerinin büyük bir sırrıdır.Rhydian gelene kadar iyi bir hayat yaşarlar.

3.The Vampire(Vampir Günlükleri):

Kurt adam tarzı diziler

L. J. Smith tarafından kaleme alınan, Julie Plec ve Kevin Williamson'un yarattığı dizide Paul WesleyIan SomerhalderCandice King gibi isimler başrolda bulunuyor.

Mystic Falls kasabası çok tuhaf ve garip bir kasabadır çünkü bu kasabada kurt adamlarla vampirlerle karşılaşabilirsiniz.Olay zinciri Elena'nın karanlık geçmişe sahip Stefan ve Damon ile tanışmasıyla başlar.Kasabanın korkutucu geçmişi çözülmeye başlayınca kasabada yaşayanların hayatı değişmeye başlayacaktır.

4.Being Human

Genç Kurt tarzı diziler

Becoming Human'dan uyarlanan  Matthew Bouch'un yapımcılığı üstlendiği Birleşik Krallık yapımı dizi 2008'de yayımlandı.

Yirmi yaşlarındaki üç arkadaş bir evde kalmaya karar verir.Fakat ilginç olan kısım ise bu üç arkadaş doğaüstü güçlere sahiptir.Kurt adam, vampir ve bir hayalet olan bu üç kişi çevrelerine kendilerini normal  bir insan gibi tanımlıyor öyle yaşıyor ve sahip oldukları bu özellikleri gizliyorlar.Being Human Kurt adam dizileri arasında listemizde 4. sırada.


5.The Originals

Kurt adam dizileri

Julie Plec tarafından yaratılan Joseph Morgan,Daniel Gillies,Claire Holt'un başrolleri paylaştığı 2013'te yayımlanmaya başlanan bir televizyon dizisidir.

Dizi vampir olan Mikaelson ve ailesinin doğaüstü güçlerini ve bundan dolayı yaşanan sorunları ele alır.Bin yıllık vampirlerden gelen bu ailenin hedefi inşa ettikleri şehri almak ve ve kendilerine karşı gelenlere hükmetmek.


6.Alacakaranlık Efsanesi

Netflix Kurt Adam Dizileri

Bu sefer önerdiğimiz dizi değil bir film serisi.Alacakaranlık Catherine Hardwicke'in yönetmen koltuğunda oturduğu, Melissa Rosenberg'in senaryosunu yazdığı ve Robert Pattinson,Kristen Stewart gibi oyuncuların başrolünü üstlendiği dizi 2009'da ilk gösterimini yaptı.

17 yaşında bir kız olann Bella babasının yanına Washingthon'a taşınır.Burada genç bir görünüme sahip olan fakat aslında 108 yaşındaki bir vampirle Edward ile tanışır ve onu görür görmez ilgi duymaya başlar.

7.Riverdale

Doğaüstü Diziler

Roberto Aguirre-Sacasa 'nın yaratıcısı olduğu ve Lili Reinhart,Cole Sprouse,Camila Mendes'in başrolleri üstlendiği The CW için yaratılan gizem içerikli bir televizyon dizisi.

Konusunu Archie'den alan netflix'in popüler gençlik dizisi olan Riverdale, gençlik ve gizem dizisi.Dışardan sakin görünen kasaba içerden hiç de öyle değildir.Archie ve çetesinin karanlık riverdale gizemine karışması olay örgüsünü başlatan yer.Bu dizide küçük ve tuhaf bir kasabada yaşayan gençlerin yaşadığı gizemleri izleyeceksiniz.


8.Chilling Adventures of Sabrina

Netflix dizileri

Dizi Roberto Aguirre Sacasa tarafından yaratılmış Chilling Adventures of Sabrina roman serisinde uyarlanmış doğaüstü güçlerin olduğu amerikan yapımı bir dizidir.

Yarı insan yarı cadı olan Sabrina kendi ikiliğiyle bağdaşmaya çalışır.Sabrina kendisini tehdit eden şeytani güçlerle savaşırken bir yandan da ailesiyle uğraşmaktadır.Sihir ve doğaüstü bir dizi aynı zamanda korku temalı diziler arasında.


Teen Wolf benzeri dizi ve film önerilerimiz burada sona eriyor.Yorum yapmayı unutmayın!

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski