Merlin Tarzı Dizi veya Film Önerileri

Bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen Merlin dizisini bitirdiniz ve bundan dolayı Merlin tarzı fantastik içerikli sihir,büyü gibi diziler arıyorsunuz.Merlin fantastik-drama içeren büyü,doğa üstü vb. şeylerin geçtiği bir dizi.Size bu yazıda buna benzer merlin benzeri dizi veya filmleri derledik.

Fantastik Büyü Filmleri


1.Game Of Thrones

netflix cadı dizileri

Game of thrones David Benioff'un en çok satan kitapından uyarlanmış HBO'da yayımlanan bir dizidir.Game of thrones'ta tıpkı Merlin'de olduğu gibi bazı krallıklar,savaşlar vs. var bu da size Merlin'i hatırlatacaktır.

Dizinin konusu: Westeros diyarında soyluların yaptığı taht kavgaları bu uğurda ölen insanlar var.Bu diyarda yaz, binlerce yıl kış ise ömür boyu sürebiliyor.Diziye entrikalar ve mücadeleler hakim olmuş durumda.

2.Doctor Who

Merlin benzeri filmler

1963 yılından beridir BBC'de yayımlanan dizi de doktor olarak bilinen fakat dünya dışı bir canlının yaptığı zaman yolculuklarını, uzayda ve dünyada yaşadığı maceraları anlatan daha çok bilim-kurgu tarzı bir dizi.Sıradışılık ve doğaüstü güçler bakımından Merlin'e benzeteceğiniz diziler arasında.


3.The Shannara

Merlin tarzı diziler

Dünya'daki medeniyet yok olduktan çok sonra sürgün edilmiş şeytanların dünyayı tehdidini durdurmak için mücadeleye giren 3 genci anlatıyor.

Terry Brooks, Miles Millar, Alfred Gough tarafından kaleme alınan fantastik ve drama türünde bir televizyon dizisidir.

4.The Tudors

Merlin tarzı dizi önerileri

Michael Hirst tarafından yaratılan dizinin oyuncuları arasında Jonathan Rhys-Meyers,Henry Cavill, Tamzin Merchant, bulunan dizi tarihi ve dram türünde.

Dizi ingiltere tarihine adını yazdıran VIII adını yazdıran Henry'nin hayatını evliliğini, entrikalarını, iktidarını, politik çekişmelerini ve çalkantılı İngiltere sarayını anlatmaktadır.

5.Legend of the Seeker(Arayıcının Efsanesi)

Merlin tarzı dizi veya filmler

Legend of the Seeker ya da Arayıcının efsanesi Terry Goodking tarafından kaleme alınmış,Stephen Tolkin,Kenneth Biller tarafından yaratılan dizide Craig Horner,Bridget Regan,Bruce Spence başrolleri paylaşıyor.

Dizi 23 yıl önce büyük bir kahinin ölüm döşeğindeyken söylediği kehanetle başlar, kahin ölmeden önce bir kurtarıcının gerçek arayıcının sıkıntı ve ızdırap zamanlarında ortaya çıkacak bir kahramandır.Aynı zamanda bu kahraman kötü lord Darken Rahl'ı da öldürecektir.Bu kehanet üzerine Darken Rahl bulunduğu yerdeki tüm yeni doğmuş erkek çocukları öldürtür.Fakat Zeddicus arayıcıyı çoktan kaçırmıştır bile.

6.Reign

Merline benzer dizi önerileri


Dizi yeni çağı konu alan daha çok romantik ve tarihi drama ağır basan türde bir televizyon dizisidir.Dizide Fransa Kralıyla İskoçya Kraliçesinin aşkını evlenme uğraşı anlatılıyor.Laurie McCarthy, Stephanie Sengupta tarafından yaratılan ve başrollerini  

merlin tarzı filmler

The Last Kingdom 9.yüzyıl İngiltere'de Viking ve Saksonlar arasında geçen savaşları, Uthred'in hikayesini anlatan aksiyon,dram,tarihi türünde bir dizi.

Uthred'in babası savaşta ölmüştür o da köle olarak Paganların yaşadığı yere götürülür orada çocukluğunu vikinglerin yanında geçiren ve Sakson olan Uthred'in doğuştan gelen hakkını araması anlatılıyor.

Harry küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiştir.Bundan dolayı akrabalarının yanında kalır.Daha sonra Hogwarts'ta büyücülük eğitimi alan Harry'nin amacı anne ve babasını öldüren Voldemort ile yüzleşmektir.

BUNUNLA İLGİLENEBİLİRSİNİZ =Harry Potter Tarzı Dizi veya Filmler=

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski