La casa de Papel Tarzı Dizi veya Film Önerileri

  Eğer şu anda bu yazıyı okuyorsanız la casa de papel dizisini bitirdiniz ve Profesör'e veda ettiğiniz için mutsuzsunuz.Dizinin etkisi altında kalmış ve la casa de papel tarzı filmler veya la casa de papel benzeri diziler arıyorsunuz.Biz de bu yazımızda la casa de papel tarzı dizi veya film önerilerini derledik.


La casa de Papel Dizisi İzle


Evet Size Filmlerle Başlayalım.

1. Hırsızlar Şehri

la casa de papel benzeri filmler

Hırsızlar Şehri, Chuck Hogan'ın 2004 yapımı Prince of Thieves romanından uyarlanmıştır, Ben Affleck'in yazdığı, yönettiği ve oynadığı 2010 tarihli Amerikan polisiye gerilim filmi bu film size la casa de papel deki soygunu yapan ekibi hatırlatacaktır.

Bu filmde banka soygununda Dough MacRay banka soygunları yapan grubun başında liderdir. Yapacakları en büyük hırsızlık görevinde  banka müdiresi Claire Keesey’i rehin alır. Bir süre sonra bu kadına karşı bazı hisler duymaya başlar ve olay buna göre şekillenir.


2.Baby Drive(tam gaz)

la casa de papel benzeri filmler

Yazarlığını ve yönetmenliğini Edgar wrigth'ın yaptığı 17 mart 2017'de gösterime giren aksiyon ve komedi filmi.Filmin başrollerinde  Ansel Elgort,Lily Hames,Kevin Spacey gibi isimler var.


Filmde mükemmel bir araba sürme yeteneği olan Baby(Ansel Elgort) soygunları planlayan bir Doc için şoförlük yapmaktadır.Daha sonradan Baby bir garsona aşık olur ve hayatını suç dünyasından uzak bir şekilde yaşamak isteyecektir.

Bu filmde banka soygunu filmleri arasında en sevilenlerinden la casa de papel benzeri filmler arayanlar için gayet uygun.

3.Den of Thieves(Suç Takımı)

soygun filmleri

Yazarlığını ve yönetmenliğini "Christian Gudegast" yapan, aksiyon,banka soygunu filmidir.Başrollerinde Gerard Butler, Pablo Schreiber, Mo McRae ve Max Holloway gibi isimler var.

Suç takımı filminde her gün dolaşımdan gelen parayı alan amerikan merkez bankasını soymayı planlayan bir çete karşılarında ise deneyimli ve cesaretli bir polis ekibi.Bu çete imkansız,zorlu bir soyguna kalkışırlar,la casa de papel benzeri film önerilerinde bu film 3.sırada.


4.Kasırga Soygunu

la casa de papel tarzı dizi ve filmler

Scott Windhauser, Jeff Dixon'un yazdığı ve hızlı ve öfkelinin yönetmeni olan Rob Cohen'in yönettiği filmde Tobby Kebbell, Maggie GraceRyan Kwanten gibi isimler yer alıyor.

Kasırga tehlikesi altında bir soygun çetesi bu kasırgayı fırsata çevirmek isterler,çok iyi hazırladıkları plan sayesinde 600 milyon dolar çalmayı başarırlar fakat kasırga daha güçlü bir fırtınaya dönüşmesiyle hazırladıkları plan terse döner, filmin olay örgüsü bu yönde gelişiyor.


5.İçerideki Adam

banka soygunu dizileri

Inside man veya içerideki adam Russel Gerwitz'in yazdığı ve Spike Lee'nin yönettiği içerideki adam filminin başrollerinde Denzel WashingtonClive OwenChiwetel Ejiofor bulunuyor.

Hapiste yatan bir adamın planladığı soygun planı ilk başta sadece basit bir hırsızlıkmış gibi gözüküyor fakat soygun ilerledikçe dedektifler aslına bu planın yalnızca bankayı soymak olmadığını farkediyor, filmi izlerken kendinizi soygunda hissedeceksiniz.


6.İtalyan İşi

banka soygunu dizi ve filmler


Peter Collinson'un yönettiği ve başrollerini Mark Wahlberg, Charlize Theron, Jason Statham ve Edward Norton üstlendiği 2003'te ilk gösterimine giren aksiyon-macera yapımı bir banka soygunu filmi.

İtalya'da lider unvanlı hırsız John son bir soygunla hırsızlık işlerine son vermek ister kızı Stella'yı arar bu işin son olacağını söyler ve eski dost oldukları hırsızlıkta üstad denilebilecek nitelikte olan Charlie'yle bu işte birleşirler Los Angeles'ta trafiği sıkışıklığı oluşturup soygun yapmak isteyen bu çetenin ,planıyla soygun girişimini heyecanla izleyeceksiniz.

7.Yalan Dolan
la casa de papel benzeri diziler

Bu sefer önerdiğimiz banka soygunu filmleri arasında ise Türk filmi yer alıyor. Michael Şahin Derun'un yönettiği 2019'da ilk gösterime giren komedi türü olan filmin başrollerini Şafak Sezer, Çetin Altay, Burcu Binici paylaşıyor.

Şirketin yöneticisi olan Kablo'nun(Şafak Sezer) tüm mal varlığı hackerlar tarafından çalınır.Film bunun üzerine birleşen ve sisteme karşı olan 6 arkadaşın kusursuz bir banka soygunu planlamasını konu ediniyor.La casa de Papel'in Türk versiyonu diyebileceğiniz filmin olay örgüsü çok iyi bir şekilde ilerliyor.

8.Breaking Bad
banka soygunu filmleri

Bir lisede kimya öğretmenliği yapan 50 yaşındaki Walter White aynı zamanda ek gelir için oto yıkamada çalışmaktadır.Fakat bir süre sonra akciğer kanseri olduğunu öğrenir.Walter White ailesine maddi bir birikim bırakabilmek için eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman ile iletişime geçer,o artık metamfetamin üretip uyuşturucu ticaretine girer.Ve evet önerdiğimiz filmler burada sona eriyor eğer la casa de papel tarzı, banka soygunu dizileri arıyorsanız aşağıdaki listeye bir göz atın derim:
  • Bonnie ve Clyde
  • The Great Robbery of Brazil's Central Bank
  • The Great Heist
  • Kötülük Dehası
  • The Kill Point
  • Buna ek olarak çok güzel bir ispanyol dizisi olan Élite de göz atabilirsiniz.

Ve yazımızın sonuna geldik bu yazımızda la casa de papel tarzı dizileri,netflix banka soygunu dizileri, başlıklı konuları işledik bir sonraki yazıda görüşmek üzere!!

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski