Harry Potter Tarzı Dizi veya Filmler

Harry Potter serisini bitirdiniz ve sanırım çok beğendiniz bundan dolayı Harry potter tarzı filmler,harry potter benzeri filmler arıyorsunuz o zaman doğru yerdesiniz bu yazımızda Harry Potter tarzı dizi veya filmleri derledik hadi başlayalım. 

harry potter tarzı filmler

1.Fantastik Canavarlar

harry potter benzeri filmler

Fantastik canavarlar film serisinin size Harry Potter'ı hatırlatacağını düşünüyorum çünkü bu filmin senaristi de Harry Potter'ın yazarıyla aynı kişi evet doğru tahmin J.K.Rowling...

Fantastik canavarların bu zamana kadar 2 filmi sinemada gösterime girdi bu filmlerde konu ve içerik olarak Harry Potter serisine benziyor.Serinin üçüncü filmi olacak "Fantastik Canavarlar Dumbledore'un Sırları" filmi ise Harry Potter maceralarının öncesini konu edinecek şu an içeriği hakkında pek bir fikrimiz yok çünkü film 15 nisan 2022 günü ilk gösterimine girecek.Bu üçüncü film ile Harry Potter tarzı dersek yanlış bile olur çünkü Harry Potter'ın öncesini konu alıyor.Fantastik canavarlar, serimizde 1.sırada.

Yönetmen koltuğunda David Yates'in oturduğu ve J.K.Rowling ve Steve Kloves'in kaleme aldığı oyuncu kadrosunda Eddie Redmayne, Jude Law ve Mads Mikkelsen gibi isimlerin bulunuyor.

2.Hobbit

yüzüklerin efendisi tarzı filmler

Peter Jackson'un yönettiği, J.R.R Tolkien'ın senaristliğini üstlendiği, Ian McKellenMartin FreemanRichard Armitage gibi oyuncuların bulunduğu hobbit üç filmden oluşuyor ve ilk gösterimine 2012 yılında girdi.

Bilbo The Shire'da yaşarken bir gün büyücü Gandalf bir anda ortaya çıkar ve Bilbo kendisini Thorin'in lideri olduğu 13 cücelik bir grupta buluverir. Kayıp Cüce Krallığı’nı geri almak için yola çıktıkları bu savaşta Orklar, öldürücü Warglar, Dev Örümcekler ve Büyücülerle savaşacaklar.

3.Alis Harikalar Diyarında

Harry potter tarzı film önerileri


Alis Harikalar Diyarında,Tim Burton'un yönetmen koltuğunda oturduğu ve Lewis Caroll'un kaleme aldığı filmin başrollerini :Johnny DeppMia WasikowskaMichael Sheen paylaşıyor.

Bir çocuk kitabından uyarlanan yapım 17 yaşındaki bir kız olan Alice'in beyaz bir tavşanı takip ederek harikalar diyarına gitmesiyle başlıyor.

4.Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları

harry potter benzeri filmler

Bayan Peregrine'nin küçük çocuğu Jacob bazı ipuçları bulur bunların peşinden
giderek bir adaya gider ve bu adada bir evin kalıntılarını bulur.Bu evin sıradışı
olduğunu keşfeder ve olay akışı burada başlar.

Başrolleri Eva Green, Asa Butterfield, Samuel L. Jackson, Judi Dench üstlendiği filmde yönetmen koltuğunda Tim Burton oturuyor senaristler ise Jane Goldman ve Ransom Riggs.

5.Narnia Günlükleri

harry potter tarzı diziler


Bu film serisi tıpkı Harry Potter gibi kitaptan filme uyarlanmış,birçok dile çevrilmiş ve satılmış 7 kitaplık fantastik bir serinin filminin yönetmen koltuğunda Şrek'in yönetmeni Andrew Adamson oturuyor.

Lucy kendisini Narnia topraklarına götürecek bir kıyafet dolabı keşfeder.Tüm çocukların bu kıyafet dolabından geçmesiyle çok farklı bir dünyanın içine girmiş olurlar.Bulundukları Narnia'da Aslan'ı bulmaları ve cadıyı etkisiz hale getirmeleri gerekmektedir.

6.Eragon

Büyülü filmler

Annesi olmayan ve bir çiftçinin yeğeni olan Eragon bir gün ormanda mavi 
bir bulur.Bu taş Prenses Alya tarafından gönderilmiştir.Eragon bu taş ile 
daha zengin biri olacağını düşünür ancak bu mavi taş bir dinozor 
yumurtasıdır.


Listemiz burada sona eriyor bu yazımızda harry potter tarzı diziler,harry potter tarzı filmler, başlıklı konuları işledik bir sonraki yazıda görüşmek üzere!!

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski