Netflix Elite Benzeri Gençlik Dizileri

Bir grup gencin hayatını anlatan gençlik ve drama dizisi Elite.Şu sıra çok popüler olan dizi üç öğrencinin bursla özel okula kaydolmaları ve diğer burjuva sınıfı arkadaşlarıyla ilişkileri etrafında dönüyor.Bu yazımızda elite benzeri dizi veya elite benzeri filmleri derledik.

Elite benzeri netflix dizileri1.Euphoria

Elite tarzı diziler

Sam Levinson tarafından kaleme alınan,ilk gösteriminde 2019 yılında HBO'da yayımlanan Euphoria tıpkı elite gibi gençlik ve drama dizisi.Daha çok 17 yaşındaki Rue'nun hayatına odaklanan dizi.Bir grup gencin uyuşturucu,seks ve alengirli hayatları etrafında dönüyor.

2.Riverdale

Netflix gençlik dizileri

Archie kitabından uyarlanan netflix'in popüler gençlik dizisi olan Riverdale, romantizm, okul ve aile sorunları üzerinde duran dram,gizem, ve suç dizisi.Dışardan gayet iyi ve sakin gözüken kasaba içerden hiç de öyle değildir.Bu dizide küçük ve garip bir kasabada yaşayan gençlerin hikayesini izleyeceksiniz.

3.Juvenile Justice

Elite benzeri diziler

Juvenile Justice Hong Jong-chan'ın yönettiği Güney Kore yapımı dram,suç ve gençlik temalarını konu alan bir televizyon dizisidir.Çocuklarla iyi anlaşamayan çocuk suçluları hoş görmeyen bir yargıcın çocuk mahkemesine atanmasıyla genç suçluların cezasını incelemesini konu edinen dizi 22 şubat 2022 tarihinde netflix'te yayımlandı.


4.Baby

Netflix lise dizileri

Roma'da çekilen İtalyan yapımı bir dizi olan Baby netflix'te yayımlanıyor.Dizi varlıklı ailelere sahip iki genç kızın bağımsızlık arayışının dışardan çok iyi bir hayat yaşıyorlar gibi gözükse de aslında yaşadıkları hayattan çok sıkılan bu lise öğrencilerinin şehrin yeraltı dünyasına açılmasını konu edinen dizi netflix'in en sevilen gençlik dizileri arasında.


4.Stranger Things

Genç dizi önerileri

Stranger Things küçük bir kasabada küçük bir çocuğun arkadaşlarıyla oyun oynarken kaybolması ve o çocuğu bulmaya çalışan kişilerin başına gelen olayları bunun üzerine kaybolan çocuk Will'in bulunmasını büyük ölçüde aydınlatacak olan gizemli bir kızın gelişini anlatıyor.Bu gizemli kız beraberinde gizli ve korkutucu deneyleri, doğaüstü güçleri de getirecektir.


Bununla İlgilenebilirsiniz =Stranger Things Tarzı Dizi Önerileri=

5.The Society

Gençlik lise dizi önerileri netflix dizileri

Christopher Keyser'in yarattığı 2019'da ilk gösterimini netflix'te yaptığı Amerikan yapımı dram ve gençlik dizisidir.

Varlıklı bir kasabada insanlar gizemli bir şekilde kaybolmaktadır.Kasabanın gençleri ise hayatta kalabilmek için kendi topluluklarını kurarlar.Dizinin olay örgüsü lise öğrencilerinin bir gezinin iptal edilmesi üzerine erkenden kasaba dönmesiyle kasabanın geri kalanının gittiğini öğrendiklerinde başlar.Kasaba bir ormanla çevrelenmiştir.Sanırım dış dünya artık yok olmuştur, internet ve telefon yoluyla iletişim kurulamıyordur.Gençler hayatta kalabilmek için kendi topluluklarını yönetmeyi öğrenmesi gerekmektedir.

6.Quicksand(Bataklık)

Elite benzeri gençlik dizileri

Quicksand ya da Bataklık Malin Persson tarafından yazılan Giolito adlı romandan uyarlanan bir İsveç dizisidir.Stockholm'de bir liseye yapılan silahlı saldırı ve bu trajedinin ardından bu saldırıdan yaşanan bir cinayetten sorumlu tutulan 18 yaşındaki Maja'nın yaşamını anlatıyor..


7.Ölmek için On Üç Sebep (13 Reasons Why)

Elite benzeri ispanyol dizileri

Jay Asher'in Ölmek için On Üç Sebep adlı romanından netflix için uyarlanan amerikan gençlik dizisidir.Dizi lise çağındaki bir gencin arkadaşının trajik intiharı üzerine yaşadığı olayları anlatıyor. 

Bir gün yine eve geldiğinde bir kutunun içinden çıkan gizemli bir kaseti izlemesiyle olay örgüsü başlıyor.Kasetin içinden arkadaşının ölmeden önceki kaydettiği ses kaydı çıkar.Bu ses kaydında arkadaşı Hannah, ölmek için on üç sebebi anlatıyor.Gizem dolu bir gençlik dizisi..Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski